Jaká jsou pravidla pro zakrývání oken v autě



Pro mnoho lidí, zejména mužů, není auto jen dopravním prostředkem, nýbrž i určitým vyjádřením jich samých. Není divu, že jej chtějí personalizovat tak, aby odpovídalo jejich osobnosti a zájmům. Zdaleka nejčastějším typem zdobení jsou pak nejrůznější nálepky a folie.

 

Ty se mohou lepit jak na karoserii samotnou, tak i na okno. To je většinou lidí preferováno, neboť jsou zde lépe vidět. Přitom si však musíme uvědomit, že zde platí určitá pravidla, která je nutné dodržovat, především v zájmu bezpečnosti.

 

přední sklo auta musí být dokonale čisté

 

Tou první je, že nám nesmí plně blokovat výhled. Pokud chceme například folii přes celé zadní sklo, pak musí být z jedné strany průhledná, abychom měli nerušený výhled. Naštěstí to výrobci velmi dobře vědí, a proto je nabízí na vhodném materiálu.

 

Pokud jde o ztmavení skel či stínící tabulky, pak tu je možné dát pouze na zadní boční okénka. Nikam jinam se dávat nesmí, a to opět z toho důvodu, aby nebyl nijak ovlivněn náš rozhled. Za špatných světelných podmínek bychom totiž snadno mohli přehlédnout překážku v cestě a narazit do ní.

 

komplikovaná situace na silnici

 

Přední sklo a boční okénka u řidiče a spolujezdce musí být zcela čistá. Zde není přípustná žádná nálepka ani tmavá skla. Vše musí být čiré, bez škrábanců či prasklin. Právě zde je totiž důležité, aby měl řidič naprosto dokonalý rozhled.

 

Co by se ale mohlo stát, pokud bychom některé z těchto pravidel porušili? V takovém případě se vystavujeme nebezpečí, že si včas nevšimneme objektu v cestě. To povede k dopravní nehodě, která může mít i tragické následky.

 

Pokud nás s vozidlem v takovém stavu chytnou policisté, můžete počítat nejen s tučnou pokutou, ale také s tím, že přijdete o pár bodů v řidičském průkazu. Rozhodně se tedy vyplatí dávat si na to pozor. Nikdy totiž nevíte, co vás může čekat, a rozhodně je lepší být připraven, než se pozdě chytat za hlavu.